Kamera ruszyla jak miałem jakieś sześć lat... A potem już się kręciła. Gdyby nie kamera, pewnie nigdy byście mnie nie poznali. Chodziłbym codziennie do szkoły, pisał regularnie sprawdziany, potem angielski, lekcja pianina, trening na boisku u księdza ( najlepsze boisko w okolicy;), kumple, podwórko, kompik i marzenia... O czym? Pewnie o wakacjach, fajnej dziewczynie i ... sławie. Jak każdy. Dziś sporadycznie bywam w szkole i ... znacie mnie. Postaci które gram, są do mnie trochę podobne, ale nie identyczne. Dlatego jeśli chcecie wiedzieć co u mnie, czym sie różnię od Tomka Boskiego, Michała z Ojca Mateusza i wielu innych ról, które zagrałem - wpadajcie. Postaram się pisać o moim prawdziwym życiu. I postaram się żeby było ciekawie.

I komentujcie, to będzie znak, że chcecie czytać;)

wtorek, 24 stycznia 2012

Ja pierdziele - Acta.

Dziś trochę nietypowo, ale temat ważny, więc żeby każdy wiedział....

"ACTA? Co to właściwie jest i dlaczego wszyscy o tym mówią? Dziś postanowiłem pogłębić swoją wiedzę w tym temacie i podzielić się nią z wami. A więc ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agrement czyli Umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrabianymi. Taka międzynarodowa umowa, do której można przystąpić. Coś na zasadzie ONZ.  W dużym skrócie umowa opisana jest jako ,,regulująca kwestie obrotu podrabianymi dobrami, zasady handlu lekami generycznymi oraz problem rozpowszechniania dzieł prawnie chronionych poprzez Internet”. W DUŻYM SKRÓCIE.
A w praktyce? Zgodnie z ACTA, mógłbym dostać grzywnę za użycie tego cytatu… Dokładnie. Cały szum, który jest wokół tej umowy dotyczy Internetu, wolności słowa i inwigilacji. Chodzi o to, że ta umowa daje możliwość totalnej kontroli nad tym co robimy w Internecie.
Przepisy są jasne, jeżeli jesteś podejrzany o rozpowszechnianie informacji objętych prawami autorskimi możesz dostać grzywnę albo trafić do więzienia. I dokładnie to samo dzieje się w Internecie. Ale jak oni to wszystko sprawdzają? Ano tak, że według ACTA twoi dostawcy Internetu będą zmuszeni sprawdzać zawartość każdego pakietu danych, który wysyłasz i który odbierasz w poszukiwaniu treści objętych prawem autorskim. To znaczy, że jeśli wyślesz przez komunikator swojemu koledze empetrójkę, wrzucisz do Internetu filmik z imprezy, na której w tle leci objęta prawem autorskim muzyka lub zacytujesz chronioną copyrightem gazetę możesz ponieść tego konsekwencję. 
Od tej pory państwo ma możliwość usunięcia każdej twojej wypowiedzi lub filmiku bo  tak naprawdę WSZYSTO będzie zawierało coś chronionego prawem autorskim np. ten post.
Ale ... najważniejszym celem jest możliwość kontroli WSZYSTKIEGO w Internecie. Zresztą to się dzieje już teraz, ale od momentu wejścia tej umowy w życie to będzie legalne. Państwa będą miały możliwość sprawdzania każdego twojego ruchu w Internecie. A co za tym idzie będą wiedzieli o nas wszystko. I moim zdaniem właśnie o to chodzi. Te wszystkie ,,leki generyczne” czy ,,kwestia obrotu podrabianymi dobrami” nikogo nie interesuje. Liczy się kontrola Internetu i nas.
Ale przecież tak nie można- zawołacie- to uderza w konstytucję! Ale konstytucja mówi też o ochronie dóbr, i pod to ładnie się  twórcy ACTA podszyli. W imię nie ściągania empetrójek i ochrony twórców będą nas kontrolować. Dlatego nie dziwię się, że ludzie denerwują się, przeprowadzają ataki internetowe na strony rządowe. "
 Bo jak to powiedział kiedyś jakiś mądry koleś- ,,Najgorsze więzienie to takie bez krat” Ups! Chyba właśnie kogoś zacytowałem i złamałem prawo… xD
A, i wszystko wziąłem w cudzysłów, bo wiele z tych rzeczy przeczytałem w necie, więc sam nie wiem, co mi się tylko utrwaliło, a może kogoś zacytowałem, albo przy mojej fotograficznej pamięci, napisałem czyjeś zdanie w całości, więc...
Chociaż nie wiem czy cudzysłów wystarczy, może trzeba opisać bibliografię. Spoko, mam nadzieję, że nie zamkną mi bloga;)

Startuję w konkursie na blog roku
więc jeśli uważacie, ze to o czym tu codziennie czytacie jest ważne, zagłosujcie prosze na mojego bloga
SMS na nr 7122
w treści A00533
koszt 1, 23 gr ( cały dochód idzie na dzieci niepełnosprawne)


283 komentarze:

 1. Myślę, że ACTA to
  TEN KOMENTARZ ZOSTAŁ USUNIĘTY PRZEZ ACTA i TEN KOMENTARZ ZOSTAŁ USUNIĘTY PRZEZ ACTA. Dziękuję.
  www.maredo.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. JEDNYM SŁOWEM - KONIEC Z DEMOKRACJĄ :)

   Usuń
  2. Komentarz usunięty przez ACTA

   Usuń
  3. Rany.. to jest straszne! Oni wszyscy są jacyś nienormalni.. Internet jest właśnie do: kopiowania, ściągania filmów i muzyki, od przeglądania tych wszystkich stron, które chcą usunąć! To my płacimy za internet, nie oni. Niech teraz obniżą koszty tych internetów, nie po to płacimy co miesiąc stówe, żeby potem pójść do więzienia za przekleństwo w internecie czy inną bzdurę. Powinni się zająć przestępstwami, gwałcicielami na ulicach, kradzieżami w sklepach, a nie takim czymś. No właśnie i nasuwa się pytanie - gdzie jest ta demokracja? no gdzie? Zostały nam 2 dni "swobody", to co się będzie działo później przejdzie ludzkie granice. Nawet wolę o tym nie myśleć, ponieważ cały czas coś kopiujemy i ściągamy muzykę, i jak nagle z dnia na dzień mamy przestać? no jak? Nie wiem jak Wy, ale ja nie jestem w stanie. Mam nadzieję, że do tego wszystkiego nie dojdzie, ale dzisiaj przypadkowo włączając wiadomości usłyszałam, że wszyscy politycy są za ACTA, więc to już koniec. Tylko niech potem się nie zdziwią jak ludzie uzależnieni od internetu popadną w depresją, a potem popełnią samobójstwa. Oglądałam też wywiad z założycielem youtube.pl - dorobku jego życia, który chcę zniszczyć! Po prostu bezkarnie usunąć tą stronę. Niewiarygodne co się dzieje z tym krajem. Trochę się rozpisałam, ale musiałam to wyrzucić z siebie...
   /Ada.

   Usuń
  4. Tak, to prawda, ACTA będzie mogło sprawdzać każdy nasz ruch, ale na pewno nie będzie tego robić. To wszystko jest 'dla kasy' i nie sądzę żeby chciało im się zajmować zwykłym człowiekiem który wysyła mp3, tu chodzi o większą kasę, o wielkie korporacje, firmy, o ludzi którzy mogą słono zapłacić lub o osoby publiczne, w tym też Ciebie Panie Macieju :) Na takie osoby ZAWSZE coś się znajdzie.
   ACTA to tylko piękna przykrywka łatwego zrobienia pieniędzy, a nie chęć bronienia praw autorskich.
   Słyszałam, że zamknęli bloga gwiazdy internetu Pani Basi, którą pewnie każdy kojarzy.
   Ja i tak najbardziej nie mogę przeżyć megavideo ;P

   Pierwsza napisałam o tym na Twoim FB kilka dni temu i ludzie byli zaskoczeni i niedoinformowani. Fajnie, że podejmujesz ten temat tutaj.

   Też myślałam, że głównie chodzi w ACTA o ograniczenie wolności słowa i pewnie tak po części jest, ale za tym wszystkim kryje się kasa.

   Kasa, kasa, kasa, kasa, kasa... To jest to co rządzi dzisiejszym światem.

   Być może będziemy świadkami III wojny światowej, kto wie.
   Wystarczy spojrzeć gdziekolwiek i zobaczyć jak cały świat się sypie, po kolei.

   Pozdrawiam,
   Pauli

   Usuń
  5. Właśnie dlatego ja ten jeden raz popieram hakerów. Gdybym sama umiała to bym im pomogła :P

   Usuń
 2. Cześć Maciek . Jestem Ada i po raz pierwszy odwiedzam Twój blog . Wszystko w życiu mi się wali . A najgorsze jest to , że pokłóciłam się z przyjaciółką . Proszę , pomóż mi jakoś . Błagam :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. heh, jak niby ma Ci Maciek pomóc? ; )
   jak pokłóciłaś się z przyjaciółką to nie siedź w necie tylko idź i ratuj tą przyjaźń..
   bo potem może być za późno

   to tak z własnego doświadczenia. pozdro.
   Usuń na zawsze

   Usuń
 3. acta, to jedna wielka glupota...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ty łobuzie! Taki duży chłopak, a nie nauczył się, że nie można łamać prawa xD
  eeee tam, zobaczymy co będzie.. najwyżej wszyscy sobie posiedzimy za kratami, całe 40 milionów xd
  pozdrawiam, Sandra ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie to nie ma sensu według mnie to polscy hakerzy nie dadzą się tak łatwo.

  E.

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo podoba mi się Twój blog ;)
  zapraszam na mojego: http://opowiadania-onedirection.blogspot.com
  piszę opowiadania o Maćku Musiale i (wymyślonej) Gabrysi ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam nadzieję że oni tego nie podpiszą . Ja nie chce ACTA to jakieś dziadostwo !!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten temat jest dla mnie strasznie wkurzający.. to jest bezsensu! Oni nie mogą nam tego zrobić! Bez przesady! ;/

  OdpowiedzUsuń
 9. no włąśnie to acta jest beznadziejne -.-

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja jestem po prostu w SZKOKU!
  Nie no maskaraaa

  OdpowiedzUsuń
 11. ACTA to świństwo
  Za jakie grzechy oni chcą nam wszystkim to zrobić?

  OdpowiedzUsuń
 12. to jest właśnie demokracja ;/

  OdpowiedzUsuń
 13. jeju jak wprowadzą te całe ACTA to nie bd co robic w tym necie xD

  P...c;

  OdpowiedzUsuń
 14. Masakra. Gnębić ACTA =.="

  OdpowiedzUsuń
 15. Na serio! Jakiś żal z tym ACTA! I co ja będę robiła? -.- Wszystko bedzie ocenzurowane nic nie będzie można robić!
  Pozdrawiam Pana Prezydenta i Premiera ;/
  Magda

  OdpowiedzUsuń
 16. Te ACTA to już normalne przegięcie nic nie bd można robić w necie net wtedy bd do dupy ;\ i wogóle coś czuje że gdyby weszło ono w życie to by więzień w Polsce zabrakło ... ;P

  Kasia ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. TO niema ma sensuu!!

  OdpowiedzUsuń
 18. Pozabijać ich wszystkich w tym rządzie.!

  OdpowiedzUsuń
 19. Żal polska odłączy się od społeczeństwa pojedziemy do innego kraju oni bd mieli nowe stronki programy i wgl.a my kurde o co kaman.?

  OdpowiedzUsuń
 20. ja nie mogę kto głosował na tego tuska! przecież tak nie może być. nie można za kazdą jedną ściągnięta piosenkę płacić! a bez facebooka to chyba bym oszalała :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez facebook`a ja nie przeżyje!!! Będą mieli mnie na sumieniu!!! xD haha (muszę uważać na słowa)

   Usuń
 21. no ACTA to moim zdaniem coś co nigdy nie powinno wejść w życie rozumiem że ochrona praw autorskich być powinna ale bez przesady również na ten temat poczytałam i to wszystko wydaje mi się chore. Na moim blogu chciała bym dalej pokazywać jakiej muzyki słucham wklejać jakieś cytaty ze stron a jak ACTA wejdą w życie to będzie coś strasznego jestem przeciwna temu i dlatego razem z innymi blogerami ogłosiliśmy strajk wczoraj o 20:00 dodaliśmy specjalne posty ;D zobaczymy co będzie dalej.
  jejku się trochę rozpisałam ;)
  Pozdrawiam :*.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam !!
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 22. No tak...miejmy nadzieję, że Cie nie zamkną za ten cytat xD
  a tak poważnie to jakiś koszmar, już wcześniej o tym słyszałam, ale tak naprawdę zagłębiłam się w to i więcej poczytałam dopiero wczoraj i się przeraziłam! jak będziemy na przykład ścigać piosenki..? masakra jakaś! ;/ tak samo z youtubem ..też ma być większość filmów takich, których nie będzie można obejrzeć. Ale według mnie to trochę bez sensu..bo mówią o okradaniu ludzi i o tych prawach autorskich a przecież na yt jest mnóstwo oficjalnych kont artystów i oni sami wrzucają do Internetu swoje utwory.

  Nie wiem, szczerze mam nadzieję, że jakoś uda się tego wszystkiego uniknąć, bo nie potrafię sobie tego wyobrazić.

  OdpowiedzUsuń
 23. Jeszcze trochę i będzie tak jak za czasów komuny...

  OdpowiedzUsuń
 24. hejka! mam na imie Emilka:) kocham rodzinke.pl , obejrzalam dzis kolejny odcinek z mama i mlodzsza siostra (Olą) w polowie moja siostra sie rozplakala i pobiegla do pokoju. nie wiedzialysmy z mama co sie stalo wiec za nia pobieglysmy. weszlysmy do srodka a mała lezala zaplakana za lozku przytulajac swojego ukochanego jednorozca. powiedziala nam ze Cię kocha a skoro odcinki sie juz koncza to znaczy ze juz nigdy nie zobaczy Tomka. wytlumaczylam jej ze tak na prawde nazywasz sie maciek i ze nadal moze cie ogladac. puscilam jej wywiad z fanami w empiku .oswiadczyla ze chce jechac na takie spotkanie i znowu musialam zaczac wyjasniac. jak dowiedziala sie ze mieszkasz w warszawie to myslalam ze znowu sie rozplacze ale zacisnela zeby i nic nie powiedziala. 20 minut pozniej Ola przyszla do kuchni, gdzie siedzialam z mama. byla ubrana w kurtke w jednej rece trzymala rozówą torbe z zabawkami i kilkoma bluzkami a w drugiej jednorozca. moja mama spytala sie gdzie sie wybiera ,a on odpowiedziala: "jesli Tomek, znaczy Maciek mieszka w Warszawie to ja tez. wyprowadzam sie. zadzwoncie do taty czy mnie do niego zawiezie '' wtedy z mama wybuchlysmy smiechem nadal jak o tym mysle nie moge przestac sie smiac:D moja 6 letnia siostra chciala sie dla Ciebie wyprowadzic z domu:P. na szczescie udalo nam sie uspokoic Ole kubkiem goracej czekolady:D tak...to byl zabawny dzien. jeszcze przed chwila siostra weszla do mnie do pokoju i powiedziala "ty wiedzialas ze Tomek ma 17 lat, mama mi przed chwila powiedziala. on jest za stary jak chcesz to bierz go sobie, wiem ze go kochasz, ja tam wole Kacperka" kocham swoja siostrzyczke:D i jej szalone pomysly. Pozdrawiam Emilka:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahaha xD

   Usuń
  2. Hahaha! Pozdrów siostrę ;p

   Usuń
  3. Genialne tez mam siostrę w twoim wieku ale ona szaleje za Kacperkiem tak samo jak ja ;* ;D haha :P

   Usuń
  4. pozdrowilam:D jej reakcja: "widzisz jak szybko jestem sławna "
   Emilka:)

   Usuń
  5. ojejkuu, ale słodko! ;) całuski dla sisterki i dla Ciebie ;* :D

   Usuń
 25. Powiem szczerze ! ;D
  ACTA jest do dupy xD i wiecie co juto w moim mieście jest protest ,demonstracja i walne tam takie przedstawienie ,że sie poskładają ;D
  A tak na serio to popieram koleżanke wyżej , to jest bez sensu bo ludzie kto sie ich będzie słuchał jesteśmy nastolatkami i i tak nigdy nie robimy tego co nam każą tylko wręcz na odwrót ,więc nie rozumiem tych ich spróchniałych mózgów xD

  Dziękuje za głos ! ;D

  Pozdrawiam M.....

  OdpowiedzUsuń
 26. Trochę jak za komuny :D tylko ciekawe kto będzie pracował jak wszystkich za kraty wsadzą ?:> O tym chyba nie pomyśleli..

  Aleksandra

  OdpowiedzUsuń
 27. podobno admin youtuba powiedział że jak to całe "ACTA" wejdzie to go skasuje ... normalnie tragedia , chociaż dobrze że tyle ludzi jest przeciw temu wszystkiemu bo tak to raczej już by to podpisali ; /

  OdpowiedzUsuń
 28. LOOOOL ; p
  Ale to głupie... po co te ACTA ..już lepiej byłoby wgl nie mieć neta ; /

  Paulaa ♥

  OdpowiedzUsuń
 29. Wkońcu tu Polska,już nic mnie w tym kraju nie zdziwi...

  OdpowiedzUsuń
 30. Masakra :O jak tak mozna ! żal ;P ale ty maciek masz wiedze ja wgl nic prawie z tego nie wiem ;d;d xd

  OdpowiedzUsuń
 31. Mam nadzieję ,ze nie uda sie im tego podpisać , bo za dużo jest przeciwników.Myślę jedno... Tu nie chodzi o piractwo tylko o ogłupienie ludzi , nie oszukujmy sie , w internecie jest sporo jednostek ktore nie daly sie zsocjalizowac i po prostu przeszkadzają w zrobieniu z ludzi robotów wiec trzeba to usunac aby nas oglupic , internet byl jak do tej pory ostatnim wolnym medium na szeroka skale , bo TV to ogłupiająca komercha i propaganda , radio podobnie , jedynie internet dawał jaka taka wolność , ale tego tez nie bedzie o ile to wypali , niedlugo w tym kraju zacznie sie korea kurcze... Pisała : Mućka. 16 l

  OdpowiedzUsuń
 32. No to sobie wybraliśmy rząd -,- wszystko na złe i jeszcze gorsze. Strajki w Polsce przeciwko ACTA. Dzisiaj w Warszawie, jutro w Łodzi. A mówią że Polacy nie umieją się solidaryzować :d

  http://something-else-on-my-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 33. Mam nadzieję, że nie dojdzie do podpisania ACTA. A Trybunał Konstytucyjny to siedzi i nic nie robi? Przecież oni powinni jako pierwsi zabronić wprowadzenia tej ustawy! Już sobie wyobrażam jak będzie później wyglądał internet... A piraci i tak znajdą sposób na przesyłanie nielegalnych plików, a nam się oberwie ;(

  OdpowiedzUsuń
 34. Wszystkich do więzienia niw sadzą, bo miejsc by brakło ...
  :P

  OdpowiedzUsuń
 35. Kocham twój blog, i na codzień uwielbiam czytać twoje komentarze. Ale dzisiaj sie zanudziłam nie pisz tak nudnie! Ale to nie znaczy że przestane czytać bloga:) KlaudiaGg

  OdpowiedzUsuń
 36. To całe zamieszanie bezsensu .
  Wkurza mnie to..pewnie jak większość ludzi. ;D


  ale nie uda im się!!!

  OdpowiedzUsuń
 37. ACTA . Moim zdaniem nie ma sensu . Czytałam na necie głębiej ,że mają usunąć takie strony jak ; fb,nk,wikipedia,... Itd . ; c
  pozdrawiam Cię Maćku .
  Patrycja z Piławu G . <3

  OdpowiedzUsuń
 38. Oni chyba chcą nam zniszczyć życie. :C

  OdpowiedzUsuń
 39. Przez to całe ACTA to chyba zrezygnuję z neta,bo wszystko będzie tak chronione, że aż strach się bać. Przypadkiem na coś kliknę i już grzywna... ;x
  Masakra jakaś.
  /Weronika :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie. Weronika ma rację. Bez sensu ; /

   Usuń
 40. Dla mnie to to jest bez sensu. Nie będzie można ściągać muzyki, może wyłączą facebooka, albo nie pozwolą wchodzić na twój blog MASAKRA. Jak by nie mogło być tak jak było. Ja oszaleje jak nie będę czytać twoich postów hehe jak by wyłączyli. Po prostu jednym słowem, jak to włączą to nie będzie nic ciekawego na necie. To tyle:)

  Pozdro dla ciebie Maciek :)

  B :*

  OdpowiedzUsuń
 41. Zastanawia mnie to ACTA.
  Chyba nie do końca rozumiem o co w tym chodzi, ale to co wiem wcale mi się nie podoba. Z jednej strony rozumiem- obrona praw autorskich itd. ale czym będzie internet bez tego wszystkiego co dotąd sprawiało nam w nim przyjemność, przede wszystkim MUZYKI!? Mam jednak nadzieję że coś się jeszcze w tej sprawie zmieni...

  A przy okazji, naprawdę fajnie prowadzony blog. Miło wiedzieć że ktoś kogo znam tylko z ekranu ma życie tak podobne do naszego, i że u Ciebie wszystko w porządku :D

  Pozdrawiam ;D

  OdpowiedzUsuń
 42. Ludzie są okropni chcąc wcielić ACTA w życie.. Stop Acta ! chociaż mimo że podpisują ludzie ankietę dostępną tutaj www.avaaz.org/(…)save_the_internet_action_center_b… to chyba i tak ta umowa zostanie podpisana .. Póki mogę zacytuję to co powiedział nasz premier --> Tusk: Nie ustąpimy. Polska podpisze ACTA
  Premier Donald Tusk powiedział, że Polska przyjmie porozumienia ACTA. Do jego podpisania szef rządu upoważnił polską ambasador w Tokio

  Walczmy o prawa do wolnego internetu !
  zapraszam na mojego bloga, na którym również poruszyłam temat cenzury Internetu. http://smilexdd.pinger.pl/

  OdpowiedzUsuń
 43. a Polska to podobno wolny kraj...
  za niedługo pójdę siedzieć za wpis na facebooku..

  OdpowiedzUsuń
 44. Walić Acta, ale przecież to złamie prawo konstytucji Rzeczpospolitej jak czytałam w podr. od Historii to art.41 mówi, że każdemu ma się zapewnić nietykalność prywatną jak i osobistą więc jak kurde oni mogą to wprowadzać O_o

  OdpowiedzUsuń
 45. Nie rozumiem gdzie podziała się wolnosc słowa i brak kontroli.. dla mnie to jest żałosne. Dobra, zgadzam się, żeby nie było piractwa, ale od razu usuwanie fejsa.? chociaż np. w Brazylii jest już to ustawione i ludzie normalnie na luziku pobierają mp3 i obrazki i wszystko. Zobaczymy jak to będzie. Przecież wszyscy do więzienia się nie zmieścimy ^^ Może to wszystko wyolbrzymiamy, a może będzie ostrzej. Ciekawa jestem tylko co będzie tego 26 stycznia. Jeśli zrobią tak jak wszyscy myślą, to ludzie rządowi nie dadzą życ.
  Pozdrawiam.
  PS. Twój blog też będzie usunięty.? Jestem od niego uzalezniona ^^

  OdpowiedzUsuń
 46. Ale przecież to jest ograniczanie wolności słowa, naszej wolności.. Nie będzie można już wypowiedzieć się o czymś tak jak się na 100% myśli.. bo się pójdzie do więzienia.. Nie rozumiem tego wszystkiego. Nie popieram. Moim zdaniem z tego nie wyniknie nic dobrego.. Ludzie się będą buntować.. Ale takie jest moje zdanie. A przecież zdanie ludzi nikogo nie obchodzi..

  OdpowiedzUsuń
 47. Polityka w naszym kraju.. RĘCE OPADAJĄ! Jeśli podpiszą to ACTA, to przekonają się, jak gwałtownie spadnie poziom w szkołach.. ;d
  Hahaha, w takim razie ja też złamałam prawo. Zaraz mi wlepią grzywnę, zabiorą komputer albo postawią przed sądem rodzinnym. Matko, co za "władza". Co za kraj..

  Paulina.

  OdpowiedzUsuń
 48. http://www.petycjeonline.pl/petycja/nie-dla-acta-nie-zgadzam-na-podpisanie-umowy-miedzynarodowej/608
  podpiszcie petycje. może to coś da

  OdpowiedzUsuń
 49. KOMUNIZM POWRACA CZY CO !? do cholery chyba ich pojebalo >:I

  OdpowiedzUsuń
 50. Jej te całe Acta to Masakra.
  Wszytsko wyłączą a po co im to? Nie zdziałają za wiele. ^^
  Mam nadzieje ze im sie nie uda.
  Karolina.:)

  PS: Pozdrawiam.:D

  OdpowiedzUsuń
 51. Historia lubi się powtarzać.. Tak na prawdę dzieje się to co działo się za czasów komuny, tylko nie jest to powiedziane bezpośrednio. Jeżeli tak nadal pójdzie, nie będziemy mieli prawa się swobodnie wypowiadać nawet w gazetach, radiu, czy telewizji, bo wszystko będzie cenzurowane. Brak wolności, oznacza brak szczęścia, bo tylko wolność potrafi zagwarantować człowiekowi bezpieczne i szczęśliwe życie.
  W skrócie ACTA to głupota. Mam nadzieję, że nigdy nie dojdzie do realizacji..
  Pozdrawiam, Justyna :)

  OdpowiedzUsuń
 52. ok, dzięki za informację, mam tylko jedno pytanie - przecież twórcy muzyki, wszyscy artyści, piosenkarki i piosenkarze zgadzają się na opublikowanie ich piosenek na youtube'ie, więc to chyba będzie legalne? czy youtube'a też zablokują? jak dla mnie te zasady są głupie, bez przesady, na takich podstawach będzie można dać grzywnę każdej osobie posiadającej internet i dobry gust muzyczny... i to nie tylko..

  OdpowiedzUsuń
 53. Niestety ale do tego zmierza świat, będziemy kontrolowani na każdym kroku, będą wiedzieć co robimy i gdzie jesteśmy. A wszystko będzie dokumentowane, jestem tego pewien że jeśli nie teraz to i tak w późniejszym czasie za 5 10 15 lat dojdzie do tego samego. Żeby ktoś mnie nie zrozumiał źle JESTEM PRZECIWNY ACTA !!

  OdpowiedzUsuń
 54. Oh Maciek nie wiedziałam że z Cb taki przestępca...
  Te całe ACTA TO CHYBA KPINA ...
  Słyszałam w szkole, że przeklinać przez gg też nie będzie można ; /
  więc wale ten cały system będę mieszkać w jaskini .

  Alicja : )

  OdpowiedzUsuń
 55. Wydaje mi się, że i tak Polska nie podpisze tego. Za dużo osób jest przeciwko, już są przecież jakieś strajki i bunty. Myślmy pozytywnie i nie pozwólmy na 'zabranie' nam całej przyjemności z internetu :)

  Pozdro kotek :3

  OdpowiedzUsuń
 56. Oni po prostu chcą mieć WSZYSTKICH pod kontrolą. Tak, jak za czasu komuny była cenzura telewizji, teraz będzie internetu.
  Przynajmniej Anonymous są z nami...

  OdpowiedzUsuń
 57. haha dobe z tym cytatem XD . też mnie to wszystko wkurza miejmy nadzieje że nic się nie zmieni i wszystko wróci do porządku dziennego. byłyby ogromne starty ponieważ zwróćmy uwagę na to iż wszystkie piosenki płyty zespoły aktorzy są promowani szczególnie przez internet myślę że ludzie pomyślą sb " po co nam net skoro niczego nie bd wolno robić a każdy ruch jest kontrolowany ;/"
  Pozdrowienia Paulina :)

  OdpowiedzUsuń
 58. Masakra jak zabronią mi oglądać 3 sezonu w interncie to przerabane bo go nie ma w polsce jeszcze. Jak podpisza to gowno to niech nie licza ze ja bede glosowac jak bede pelnoletnia. oj nieee.

  Pozdr

  OdpowiedzUsuń
 59. Całe szczęście że poruszyłeś ten temat ale teraz zaczną się pytania: Czy twój blog zostanie usunięty,Czy fan' page zostanie? jednym słowem wdepnołeś w to na całego

  ACTA to zło i każdy internauta wie że to łamanie wolności słowa ale co z tym zrobić jesteś sławny, znasz kilka znanych osób, zwykle jestem optymistką ale premier powiedział że Polska podpisze ACTA więc pomóż poprowadź szereg akcji przeciw ACTA w Warszawie.

  Podjąłeś pierwszy krok i nie poddawaj się teraz działaj (oczywiście przeciw ACTA my twoi fani, internauci wierzymy w ciebie zrób użytek ze swojej sławy.

  Edyta

  Ps. Jak ACTA wejdzie w życie to i tak będą znali każdy twój ruch

  OdpowiedzUsuń
 60. To już się dzieje!
  Ekino.tv nie dziła!
  Część stron do ściągania piosenek nie działa!!
  Chcą zdzierać kase!na tym,że kupujemy oryginalne płyty i tp!Nie wszystkich na to stać!

  OdpowiedzUsuń
 61. Świetny post :D
  Nie możemy o tego dopuścić,aby oni mieli nad nami kontrole!

  OdpowiedzUsuń
 62. No właśnie według mnie to jest żałosne, bo to tak samo jak bym poszła pod prysznic i bym zaczeła śpiewać czyjąś piosenkę i bym naruszyła prawa autorskie i bym dostała jakąś kare ... -.- ;)
  Pozdrawiam PATKA

  OdpowiedzUsuń
 63. no zaczepiście po prostu.

  OdpowiedzUsuń
 64. Wiem coś na temat inwiligacji... mieszkałam w USA i tam śledzili każdy mój ruch - smsy, wiadomości na fb itp. Traktowanie każdego (szczególnie obcokrajowców) jak potencjalnego przestępce to norma w Stanach. Mam nadzieję, że w Polsce tak nie będzie. Jestem ciekawa jak ma działać ta umowa - czy to dotyczy tylko internautów z UE?
  Pozdrawiam,
  Joanna z http://violinstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 65. To i tak nic nie da, hakerzy się tak łatwo nie dadzą.

  OdpowiedzUsuń
 66. Cześć Maciek.
  Masz racje to zapewne chodzi o to by nas kontrolować w internecie, a nie o to by chronić prawa autorskie. To jest chyba na 2 miejscu.
  Jeśli ta ustawa ACTA to nie będzie fajnie w necie ;/.
  TA USTAWA JEST PORYTA I POPIERDZIELONA ;/

  Pozdrawiam Patrycja ;]

  OdpowiedzUsuń
 67. Nienawidzę ACTA ! podpisałeś już petycję przeciwko ACTA ?
  I jak będziemy się z tobą komunikować ? Facebook ma być usunięty ! ... :/

  OdpowiedzUsuń
 68. Czasem sobie myśle , że ty to masz życie . Też bym tak chciała . Sława,kupa kasy .. hmm tylko pomarzyć . Ja nie mam nic. Moi rodzice się rozwiedli , jestem gruba i brzydka. Mieszkam teraz z mama, która nie ma na nic pieniędzy.Czesto sama głoduje,żeby mi i bratu starczyło. Muszę odmawiać sobie wszystkiego . Lodowiska,basenu,kina.
  Bardzo chciałabym życ tak jak ty.

  OdpowiedzUsuń
 69. To jest idiotyczne.. Bez sensu.. mogą nawet usunąć tego bloog'a :((( Nei chcę tego.. To jest okropne. Niedługo nam komunę zrobią ponownie xd

  OdpowiedzUsuń
 70. Oni wcale nie chcą zrobić tego co mówią. Chcą nas kontrolować i tyle. Dla mnie to cholernie chore. ;/

  OdpowiedzUsuń
 71. ACTA jest beznadziejne, ja pierdziele to jest bez sensu !!
  Pozdrawiam Paulina !! :)

  OdpowiedzUsuń
 72. Nooo weź ! Muzy nie będzie można ściągać. Ja się chyba zabije ! Nie bd mogła normalnie funkcjonować ; //

  OdpowiedzUsuń
 73. Ta cała ustawa wg mnie jest niedopracowana, bo problem nie jest taki łatwy do rozwiązania. Ogólnie sam przekaz aby zwalczyć piractwo jest ok. Ale żeby przez to kontrolować wszystko co robimy to już nie... Mam nadzieję że nie będzie tak beznadziejnie jak wszystko na to wskazuje ...
  Pozdrawiam Dominika ;3

  OdpowiedzUsuń
 74. Tak, może nie będę się wypowiadąć, ale to co my piszemy, korespondujemy, nie może dotyczyć kogoś innego , nie mają praw widzieć naszych prywatnych wiadomości. Jeszcze słyszałam, że mają widzieć to dostawcy internetu.... Yyyy prywatne wiadomości mają być widoczne dla innych chamstwo!!!.Niby z jednej strony ,,ma ograniczyć piractwo.. " tak może ograniczy... ale hakerzy i tak będą robić to co robią i nikt im w tym nie przeszkodzi, a dlaczego inny ludzie przez tych ludzi mają być obserwowani i kontrolowani... Nie chcący wejdę w stronę piracką i co mam mieć wytoczoną sprawę?? hahhaha xDD Moja koleżanka weszła na taką jedną stronę więc jej się nie chciało... wyszła i nagle komunikat.... że weszła w stronę piracką blablabla i że policja zostanie powiadomiona... Może niech się ogarną , bo nie winni ludzie to są... Rzeczy nie dozwolonych niestety nie zauważają... Np. Małe dziecko wchodzi na gry a tu po lewej stronie 18+ to dopiero chamstwo.. robią dzieciom wodę z mózgu. Ja tych ludzi wgl nie ogarniam

  OdpowiedzUsuń
 75. Do zobaczenia w więzieniu czytelnicy (i Maćku) ;)

  OdpowiedzUsuń
 76. Wrócimy do czasów kaset i wszystkiego co nie będzie pochodziło z komputera "żeby nie ryzykować". Uwsteczniamy się normalnie. -.-'

  OdpowiedzUsuń
 77. ACTA to najgorsze co może być,jeżeli to wprowadzą to nic nie będzie robić w internecie a przecież my za to płacimy,chociaż grupa annonimus jest z nami i pomaga polskim internautom.A co do twojego bloga to czytam od jakiegoś czasu i podoba mi się,uwielbiam też rodzinkę.pl.Zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
 78. To jedno wielkie i ogromnie świństwo! Pomyślcie strony takie jak np. facebook czy choćby ten blog przestaną istnieć ! Sądzę że to samo będzie z wikipedią i googlami!
  Każdy nasz krok będzie śledzony ! YouTube najprawdopodobniej też zniknie ! A co z muzyką ? No cóż żeby posłuchać jej będzie trzeba kupić płyty !
  -A co jeśli podoba mi się tylko 1 piosenka tego artysty?
  -To kup całą płytę !
  o nie ja dziękuję za takie coś. Skoro chcą zrobić coś takiego to będę czuła się jakby internet przestał istnieć ! To straszne i nie wiem jak sobie poradzę kiedy to (oby nie) wejdzie w życie !

  batorka

  OdpowiedzUsuń
 79. Moim znajomym psuje się gg i to dosłownie każdemu.. ACTA chyba zaczynają robić swoje haha xD wiem wiem To zostanie podpisane dopiero 26.01 ale to są objawy!

  OdpowiedzUsuń
 80. No powiem że mnie ta ACTA wkurza, bo w necie powinna byc wolność słowa, ale cóż..
  zapraszam do siebie, blog modowo rozrywkowy ;)http://www.the-mania-show.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 81. Dla mnie to jest totalna głupota to całe "ACTA".
  Najgorsze jest to, że każda nasza wiadomość będzie przeglądana, i że nie będzie można ściągać muzyki:(

  OdpowiedzUsuń
 82. maskakra z tym ACTA! dosłownie :)
  Nic nie będzie można robić... NIC! wkurza mnie to na MAXA!

  OdpowiedzUsuń
 83. To wszytko jest chore, przecież żyjemy w państwie demokratycznym, nie rozumiem tego. Mówiłam to już kilka razy i powtórzę kolejny, tym w rządzie się po prostu nudzi, nie mają co robic. Może zajęli by się politykami którzy kłamię i robią przekręty, a mimo to ich pensje rosnę ludzi nie mają za co zyc a ci jakieś ACTA wymyślają. Obietnice które słyszymy przed każdymi wyborami, no ile z nich zostało spełnionych?!!! Zajmują się tym co nie potrzeba.!!!!

  OdpowiedzUsuń
 84. no dokładnie trzeba walczyć bo inaczej zero jakiej kolwiek prywatności ;)

  OdpowiedzUsuń
 85. Dla mnie to też jest chore, ale poprostu myślę, że tylko państwo robią ludz w 'konia'. Bo przecież, nikt już prawie nie bedzie kożystał z neta, jak nie bedzie można oglądać filmików i wgl.

  Noo i większość porozwiązuje umowy z interneten, i dostawcy wyjdą na zero . Więc to bez sensu . ;)

  OdpowiedzUsuń
 86. weź przestań...tez uważam że to całe " ACTA" jest jakieś nienormalne. Miałam nadzieje że nie dojdzie do tego ale chyba się myliłam...

  OdpowiedzUsuń
 87. Bez sensu to ACTA! Przecież NIC nie będziemy mogli zrobić!! Nie będzie można posiedzieć na bestach, youtubie czy facebooku!! Ja się boje, że jak na ulicy będe słuchać muzyki to mnie policja złapie za to że ściągnęłam tą piosenkę z netu! Jestem wkurzona! Dosia

  OdpowiedzUsuń
 88. Nie rozumiem po co to, ale niech jest jak musi.
  Nie mam zdania na temat ACTA. Dla mnie jest to głupie.

  Pozdrawiam ;)
  Gusia ;)

  OdpowiedzUsuń
 89. ACTA ! Wrrr...
  Podobno szanowny pan Tusk podpisał papiery...
  Ciekawe co teraz będzie.. ; /
  Wszystko usuną, wszystko a przede wszystkim fejsa !
  A za przesłanie głupiego linku będzie kara, pójdziemy do więzieniaa -.-
  No nie wyobrażam sobie tego ; /

  OdpowiedzUsuń
 90. I teraz premier nie ma zamiaru nawet porozmawiać z obywatelami. Ale proszę bardzo, głosujcie dalej na Wasze kochane PO, a narzekajcie na Kaczyńskiego. Później zobaczycie do czego dalej są zdolni. Mam nadzieję, że hackerzy ujawnią te kompromitujące 'kochanego premiera' sprawy. Droga wolna.

  Bezimienna

  OdpowiedzUsuń
 91. Myślisz już o studiach? Aktorstwo czy może jednak coś innego? Byc może dowiadywałeś się juz od swoich starszych kolegów z planu, jak wyglądają takie studia? Mógłbys coś o tym więcej napsiac? ;>
  Póki jeszcze nie podpisano umowy ACTA i jeszcze wszystko wolno !! :D:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oo własnie odpowiedz na to !!

   Usuń
  2. Please answer!!!
   Kikaa

   Usuń
 92. Ktoś wcześniej napisał...,,najwyżej wszyscy posiedzimy sobie za kratami''- dokładnie ja uważam że to wszystko to kompletna bzdura i jeżeli chcą zamknąć wszystkich Polaków do więzienia to proszę bardzo, ale nie wiem czy w rezultacie wyjdzie im to na dobre... Mania :(

  OdpowiedzUsuń
 93. ACTA ! czy to tylko mnie tak denerwuje ?
  moim zdaniem to jest tylko takie gadanie ... tak jak o tym usunięciu facebooka .
  na początku wielki szum a później okazuję się, że jednak nic z tego i wszyscy przestają o tym gadać i wymyślają jakąś kolejną historyjkę :D
  Słodko pozdrawiam Karolina ; ) :**

  OdpowiedzUsuń
 94. Przeciez to czysty idiotyzm. Jeśli wszyscy ci politycy myślą, że coś tym osiągną, to grubo się mylą. Przecież i tak ludzie ich gnębią, a co dopiero będzie po podpisaniu tego ACTA? Narażają się tylko Polakom. A jak wiadomo użytkownicy Internetu tak łatwo się nie poddają i dalej będą walczyć o swoje.

  OdpowiedzUsuń
 95. Zablokowali Besty.pl ; //

  Co im tak nagle z tym ACTA ... ? ; (
  _____________________________________________________

  Wracając do głosowania na bloga : Mówiłeś , że się odwdzięczysz osobą , które zagłosowały . ; pp W jaki sposób ? Czy to ten obiecany wypad do kina ? ; D

  OdpowiedzUsuń
 96. Jeju to jakaś paranoja jest!! Co oni może chcą wszystkich polaków zamknąć w kiciu?! Jeśli tak to proszę bardzo!! Żałosne to jest!! Kasia;d

  OdpowiedzUsuń
 97. please answer !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Kika

  OdpowiedzUsuń
 98. Dodatkowa kasa dla smietanki towarzyskiej w panstwie , te cale ACTA :/ Powaznymi problemami w panstwie sie nie chca/nie umieja zajac bo to wymaga od nich sprawiedliwosci, trzeba na to jakas kase poswiecic itd. Oni maja kase na to zeby sobie plyte z muzyka kupic, albo cos !:/ CO TO ZA RZĄD !!!

  OdpowiedzUsuń
 99. NIE DLA ACTA!!!

  A chyba oglądałeś ten film o ACTA co ja, bo cytowałeś "To znaczy, że jeśli wyślesz przez komunikator swojemu koledze empetrójkę..."

  pozdrawiam
  Magnes;)

  OdpowiedzUsuń
 100. haha, wiem że to nie na temat, ale rozbawiło mnie coś. :D szczerze mówiąc jakoś specjalnie nie interesowałam się tobą i wczoraj przypadkiem na fb natrafiłam na twój profil, przeczytałam co nieco, polubiłam i tyle. nie rozmyślałam, nic. a w nocy przyśnił mi się sen, w którym siedziałam smutna na schodach w domu i naraz ty zadzwoniłeś domofonem! zapytałeś czy możesz przysiąść się i pogadać, zgodziłam się. pogadaliśmy, poprawiłeś mi humor i obiecałeś że jutro też wpadniesz xD kiedy rano obudziłam się, to zdziwiłam się że to tylko sen, ponieważ był tak realny. a ostatni sen jaki pamiętem miałam w wieku 10 lat, a pięć lat temu trochę sporo :p tak, teraz pomyślisz że jestem z tego stada pseudofanek. ;) ale wcześniej kojarzyłam cię jedynie z kilku odcinków rodzinka.pl . a od tego dzisiejszego snu cały czas o tobie myślałam- jak fajnie byłoby z tobą naprawdę pogadać i nie, nie kocham się w tobie ani nie jestem zdesperowana by cię spotkać. :) chociaż smuci mnie że na pewno się tak nie stanie, bo nie jestem częstą bywalczynią Warszawy- mieszkam na Podkarpaciu. wiem, że najpewniej tego nigdy nie przeczytasz, ale jakoś mi się lżej zrobiło jak mogłam się "wypisać" ;D pozdrawiam każdego komu wogóle chciało się to przeczytać i proszę, nie krytykujcie mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 101. STOP ACTA
  Jakoś uda nam się ich zwalczyć. (mam nadzieję) hehe

  Pozdrawiam
  Lila :)

  OdpowiedzUsuń
 102. boże oni nie usuną dziś wszystko blokują do rana na znak protestu przeciw ACTA. Potem jak podpiszą to nie będzie oglądania filmów, ściagania muzyki ani niczego -.- a jak nie podpiszą będzie jak dawniej xD

  weźcie przeczytajcie całą interie o ACTA dopiero wtedy zakumacie xd

  OdpowiedzUsuń
 103. Szczerze mówiąc AKTA zniszczy internet który znamy i lubimy. Wyobraźcie sobię że nie będziecie mogli skopiować piosenki fimiku czy zdjęcia. Żeby miec piosenkę na mp3 mp4 bediemy musieli kupić płytę,żeby ją tam nagrac. Ja w tej sytuacji licze na Anonimowych. To dzięki nim odbywa się dzisiaj protest i to oni zaczeli blokowac stronki geniuszy którzy wymyslili AKTA. Jesli wprowadzą Akta to na nich będe liczyć :)
  Drogi Użytkowniku Wolnego Internetu. Zapewne już wiesz, że 26 stycznia Polska ma podpisać ACTA. Jeśli jeszcze nie wiesz co to, to czytaj dalej. Otóż pod pretekstem chronienia praw autorskich, każdy Twój krok w Internecie będzie śledzony i zapisywany. Jeżeli naruszysz prawa autorskie np. podzielisz się filmikiem, zablokują Ci dostęp na tę stronę, zabiorą do więzienia, bądź dadzą karę pieniężną. Strony takie jak: Facebook, Youtube, Kwejk, Demotywatory itp. prawdopodobnie przestaną istnieć. Internet będzie ocenzurowany. Wklej to na swoją tablicę, jeśli nie chcesz, aby Polska podpisała ustawę. Pokaż, że jest nas wielu! NIE dla ACTA !

  OdpowiedzUsuń
 104. Tak wiem dużo się w to wkręciłam ,oglądam Fakty itd :D haha.. NIe no na serio.Czytałam w necie o nich.Jestem za Anonymous w tym przypadku oni są nawet fajni.A co do ACTA mam nadzieję że nie podpiszą tej umowy( czy czegoś tam ) międzynarodowej , to jest idiotyczne ;P Właśnie mówili że jak ściągniesz jakiś plik z chomi...(nie chce reklamować czy coś;P) to rano zapukają terroryści i to już jest przestęptwo haha , nie moge co się dzieje na tym świecie !? ;/ Pozdro Okta

  OdpowiedzUsuń
 105. I to najgorsze będą wiedzieli o nas wszystko !

  Monika ;)

  P.S. Świetna rola w "Hotelu pod żyrafą i nosorożcem " :)
  Dziś oglądałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 106. Ja to rozumiem tak -Wstawię na jakieś stronie filmik np. z moim ulubionym piosenkarzem, to prawdopodobnie usuną mnie z tej strony internetowej, albo zapłacę kare pieniężną, albo jeszcze lepiej pójdę do więzienia!
  To jest chore! To najbezpieczniej będzie jeśli w ogóle nie będziemy używać internetu!

  OdpowiedzUsuń
 107. Bezimienna, Kaczyński byłby za ACTA, gdyby tylko PO było przeciw. Nie zauważyłaś jeszcze, że on zawsze tak działa...?


  Mnie ACTA przeraża. Najbardziej boję się utraty kompa, raz to przeżyłam i ten strach śni mi się do teraz. Nie ściągam jakichś przesadnych ilości filmów, dwa odcinki ulubionego serialu w tygodniu, tyle. Teraz jest to legalne, bo ściągać na wyłącznie własny użytek można, ale po podpisaniu ACTA już legalne może nie być.
  Ech... zamiast się wziąć za łapanie zabójców i innych poważnych przestępców, to oni uderzają w zwykłych, szarych ludzi. Macie ten swój KONIEC ŚWIATA, inaczej tego nie da się ująć.

  OdpowiedzUsuń
 108. No trochę chora ta sytuacja z tym ACTA, chociaż "trochę" to za mało powiedziane. Wydaję mi się, że bardziej chodzi o zamknięcie wolności słowa i kontrolowaniu nas - internautów. Podobno żyjemy w państwie demokratycznym, ale to jakaś totalna ściema. Co oni sobie myślą to ja nie mam pojęcia. -,-

  OdpowiedzUsuń
 109. Zaczynam wierzyć w koniec świata -.-

  OdpowiedzUsuń
 110. Lepiej nie cytuj bo grzywnę dostaniesz xD
  STOP ACTA!!!

  OdpowiedzUsuń
 111. No te Acta to masakra. Ja się boję teraz cokolwiek pisać bo mogę jeszcze kogoś zacytować i trafię do więzienia. To wszystko jest chore przecież jak wprowadzą akta Internet upadnie!!!! Będziemy się bać cokolwiek zrobić. Nie wiem jak wam ale mi to trochę przypomina czasy komunizmu kontrola na każdym kroku. A przecież żyjemy w państwie demokratycznym!! Coś czuję , że koniec świata blisko!! Czyżbym miała nie dożyć 16-tki?

  OdpowiedzUsuń
 112. świetnie tylko nie wiem czy wiecie ale nie będzie facebook-a, naszej klasy i inne tego typu strony. Już powoli zaczynają... niektorym niedziała kwejk, demoty, besty... tyko nie gadajcie że mi zależy na tych obrazkach bo mi nie zależy ... Pozdro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. problem jest w tym, że oni wyłączyli na godzinę. A facebooka nie usuną, bo w końcu w innych krajach tez jest acta i jakoś mają facebooka. pozdrawiam ;D

   Usuń
 113. Podoba mi się tytuł tego posta i ostatnie dwie linijki.. Coraz bardziej wierzę, że jesteś normalny. xD Co do acta.. hmm, no po prostu szkoda słów na to coś.. Niektórzy uważają, że da to początek końcowi świata.. Ja zaczynam w to wierzyć.. To całe acta wywołało wojnę w internecie, która przeniesie się na świat. Ostatnio na fejsie przeczytałam od znajomego, że twierdzi, iż światem kierują jakieś 3-4 osoby, o których nikt nigdy nie słyszał. Przedstawiciele kraju, rząd, itd to tylko pionki w tej 'grze'. Wydaje mi się, że właśnie o to chodzi, że nadchodzi ten moment, ten odpowiedni moment, na który te trzy osoby czekały.. Teraz wszyscy jesteśmy przerażeni, wściekli. Mogą działać. Wywołali wojnę. Będzie ciężko.. Zastanawiałeś się może nad tym, czy może to nie jest początek końca? Wierzysz, że Bóg nadzoruje tym światem? No i ogólnie.. skoro już mówimy o światach, to myślisz, że poza naszą galaktyką istnieje inne życie ? Wysłałam Ci tą wiadomość na emaila, ale nie wiem, gdzie ją odczytasz. Mam nadzieję, że mi odpiszesz, jak coś podaję email'a : em_be@interia.eu , jezeli ktoś chce porozmawiać - możecie pisać. ;) Pozdrawiam. <3

  OdpowiedzUsuń
 114. Właśnie niedawno uświadomiłam sobie to, że ACTA jednak jest poważną sprawą. Zabierają nam naszą wolność! Maćku, to właśnie jest początek naszego końca. Czytałam Twój wpis w którym napisałeś coś o końcu świata... Teraz to wszystko zaczyna się układać w całość. W tamtym roku, w grudniu nie spadł śnieg, a gdy nadejdzie tegoroczna wiosna zacznie padać śnieg i w ten sposób dojdzie do powodzi. I jeszcze to cholerne ACTA...

  OdpowiedzUsuń
 115. Podpiszcie Petycion xD. Gdy widzisz ACTA wiedz że coś się dzieje.Ups!....Właśnie zacytowałam księdza Natanka xD
  Baksiu

  OdpowiedzUsuń
 116. Po prostu nic innego mi się nie nasuwa na myśl: ja pie**ole!

  OdpowiedzUsuń
 117. Kurcze to istna tragedia! Przecież wielu osobom już nie działa gg i tego typu rzeczy! Za niedługo zabiorą nam wszystko :/ Nie wyrobię bez normalnego neta!! Pozdrawiam i dzięki za post, przybliżył mnie do tej sprawy :*

  OdpowiedzUsuń
 118. Tak w skrócie...bo sprawa jest naprawdę żałosna.Parodia.
  Wszystko się zaczyna od braku kompetencji naszego rządu.
  Jest już tyle dowodów na to,iż naprawdę szkoda pisać.
  Ogólnie w naszym kraju jest jakiś problem którego chyba nigdy nie rozwiążemy.
  Nie którzy nie mają jaj do tego co robią i z czasem to wszystko wypełza.
  Ta nasza przykra nie wiedza.
  Przypomina mi się z historii,kobieta Margaret Thatcher.Potrafiła jednego dnia zwolnić 12 tys. strajkujących ponieważ popełnili przestępstwo.Nie wyobrażam sobie tego u nas.Dopiero by wojna była.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 119. To całe ACTA jest jedną wielką porażką. Cały ten rząd to jedna wielka porażka. Wielkie NIC! Chcą wszystkich kontrolować. Jakby mieli w głowie coś co się ńczyć nerwowo itp.. Oszołomy! Kurde.....mają dobrze, kasy po brzegi, nic im nie brakuje i mają gdzieś innych ludzi! Tylko dają jakieś wyimaginowane problemy! Podpisują umowy, które tylko pogarszają sytuację Polaków! JAK JA NIE CIEPRIE OBECNEGO RZĄDU!

  OdpowiedzUsuń
 120. ACTA mnie przeraża. To jest chore na maksa . ! Przez to nic nie będzie można robić !!! :/

  OdpowiedzUsuń
 121. Ej sprawę mam bo sądzę że na fb i tak nie przeczytasz chya że przeczytasz to napisz komentarz do tego co ci na fb napisałam Ami Love

  OdpowiedzUsuń
 122. tylko węź napisz co????

  OdpowiedzUsuń
 123. No to jest jakaś masakra, wolność słowa ludzie to nie może być zabronione!!:(

  PS.Trochę odbiegnę od tematu i jeśli to przeczytasz to mógłbyś mi coś poradzić?
  Może masz jakieś pomysły jak się bardziej zrelaksować, bo w rodzinie to ja nie mam wsparcia, 'przyjaciele' im tylko jestem potrzebna jak nie mają kasy lub mają doła..Bardzo chciałabym być aktorką, tancerką lub piosenkarka ale na castingach zawsze się boję i wracam do domu zła na siebie że nie spróbowałam...:(
  Pozdrawiam, buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
 124. To jest bez sensu! Jak można robić coś takiego? Przecież... wtedy każdy będzie wszystko o nas wiedział... nie rozumiem tego..... Może... da się coś z tym zrobić ?? Jakiś protest albo coś?? :( Gabi :)

  OdpowiedzUsuń
 125. Hmm... Bardzo ładnie to ująłeś w tym poście, Też poruszyłam ten temat na moim blogu tyle, ze w troche większym skrócie niż ty to zrobiłeś :) Uważam że wgl rządowi nie chodzi w 100% o zastopowanie piractwa tylko o kontrole nad społeczeństwem nad ktorym mają coraz mniejszą kontrolę. To są niestety polskie realia i desperacja w rządzie.

  OdpowiedzUsuń
 126. Nie widzę sensu w tym acta.. każdy ma swoje życie o którym sam powinien decydować i nic nikomu do tego. podobnie do zabronienia narkotyków, nie mówię że jestem ich zwolenniczką, ale nikt za nas naszego życia nie przeżyje. nasi co najmniej powaleni politycy chcą zrobić z Polski drugą Koreę, wszystko zabronić. tylko smoleńsk, smoleńsk, smoleńsk.. to też ważna sprawa, ale bez przesady, ile można o jednym i tym samym, no bez jaj...! większość (o ile nie wszyscy) Polacy nie chcą acta, a politycy (niby) chcą dla Polski i Polaków jak najlepiej, więc dlaczego nie chcą zmienić swojego zdania o podpisaniu acta. moim zdaniem powinno być głosowanie. i tyle. tak samo jak na prezydenta, premiera czy inne.. to będzie dotyczyło wszystkich polskich internautów, więc każdy powinien wyrazić swoje zdanie. i tak też robią internauci, ale politycy nic sobie z tego nie robią. chyba powinno się zmienić polskich polityków..najlepiej na Króla Juliana. ;)
  Pozdrawiam wszystkich,
  Nikola. ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jednak narkotyk jest trochę inną sprawą.Ok,można pomyśleć sobie,a czemu to jest zabronione?my decydujemy o swoim życiu i o tym co bierzemy a czego nie...
   Tylko często nie potrafimy trzeźwo myśleć właśnie pod wpływem jakiś używek.
   Ale czy zabronione czy nie.I tak wszędzie tego pełno.
   Rozumiem spróbować(nie żebym próbował)ale wpaść w nałóg..?..coś przykrego.
   Można szybko stracić wszystko co się osiągnęło.
   Pozdrawiam

   Usuń
 127. ACTA cały czas gdzieś się o tym słyszy a przecież internet to była wolność słowa etc. Tzn. jest ale do 26stycznia, kiedy to prezydent podpisze i ACTA wejdą w życie.
  Dlaczego nagle nie pytają się ludzi o zgodę o opinie? Opinie ludzi potrafią zmanipulować tylko przed wyborami, a tak to robią wszystko dla siebie nic dla innych.
  Gorzej być nie mogło no i po 26 prawie wg nie będę zaglądać na internet bo po co? Żeby złamać prawo i dostać karę?


  Angela21

  OdpowiedzUsuń
 128. nic już nie mów na ten temat, bo jak słysze ACTA to mi się rzygać chce, haha. no proszę cię, co to w ogóle jest? tragedia... już wolałabym nie mieć w ogóle komputera niż mam siedzieć i wiedzieć, że jak udostępnie zdjęcie z cytatem to będę musiała płacić grzywne. to jest chore.

  OdpowiedzUsuń
 129. Beznadziejne te ACTA!!

  OdpowiedzUsuń
 130. Okej spoko ,jeżeli uważają,że to będzie dla nas dobre to jestem za. Ale teraz postawcie sobie pytanie czy na pewno . Ludzie będą kontrolowani, nie będą mogli wyjawiać swoich ,zmartwień choćby przez gg, bo przypuśćmy,że osoba ,która kontroluje nasze dane zna nas i może powiedzieć ważną rzecz na temat nas trzeciej osobie. Co wtedy będzie? Znowu naruszenie prawa- prawo do wolności słowa+ prawo do demonstracji. Naruszenie prywatności OSOBISTEJ + zepsucie porządku publicznego - jeszcze większe bunty co prędzej czy później zobaczycie doprowadzi do wojny,nie tylko w naszym kraju. Dlatego pytam czy jest sens w tym wszystkim ? Czy jest to opłacalne. Prędzej czy później hakerzy tak znajdą inny ,może jeszcze lepszy sposób na to,aby ściągac nielegalnie rzeczy z internetu- piractwo.To normalne.Jeżeli na prawdę chcą tego dokonać proszę bardzo, tylko potem oni na pierwszym miejscu będą za to odpowiadać . I tak będzie ,bo nasz szanowny premier podpisze tą umowę z ACTA . SO ? goodbye .
  + świetne sesja Maciek ! ;] w 13 . Trzymajmy kciuki,żeby do tego nie doszło .;)

  OdpowiedzUsuń
 131. ja tam się nie wypowiadam na ten temat bo nie za wiele o nim wiem ale to co mi wiadomo jest kilka błędów w tym wpisie!!!!
  pozdrowienia wiktoria z minska mazowieckiego

  OdpowiedzUsuń
 132. Siema troche dziwnie mi sie pisze bo nie wierze w to ze to czytasz bo zbyt duzo jest tych komentarzy ^^ A wiec napisze ci ladne kazanie bo nie mam sie komu wygadac i sory ze ty musisz cos takiego czytac ale bardzo latwym ruchem mozesz po prostu przestac ... Dlatego ze moje 'przyjaciolki' sa falszywe i zrobia wszystko by puscic nowa fame a moich kumpli moje zycie nie obchodzi mowia ze jestem dla nich wazna i ze interesuja sie moim zyciem ale tak naprawde kij o mnie wiedza i dopoki nie mowie o tym jak kogos pobilam lub jak sie zjaralam po prostu wisi im czy cos mowie czy nie .To sa typowi chuligani tylko mecze ustawki dragi i rap w glowie .Nie chce byc taka jak oni choc powoli sie juz staje . Chociaz wole kolegowac sie z chlopakami niz z dziewczynami z prostych powodow faceci nie potrafia byc falszywi nie potrafia obgadywac sa szczerzy czasem do bolu ale to jest dobre w tych czasach ! W czasach gdzie za darmo mozesz dostac tylko wpierdol . Dobra troche odjechalam od tematu ale pomoglo mi bo az mi cos pocieklo z oczu dzieki za to nawet jesli nie czytasz to dzieki :D To zaczynamy, twojego bloga czytam juz od dawna ale tylko czytam po prostu spodobales mi sie w 'Rodzince' i chcialam wiedziec o tb duzo zaczelo sie od fejsa i tam cos wspomniales wiec weszlam i zaczelam wchodzic czesciej ... 300 znaków to za malo by przekazac ci to co mam w pikawie, ale dam rade . Wiesz o czym marze w tym momencie ? Zebys to przeczytal i mi odpisal i potem ja bym ci odpisala i tak w kolko i zebys po prostu codziennie znajdowal czas dla mnie miedzy wylaczeniem fejsa i bloga a spaniem zebym mowila ci o swoich problemach ty bys mi mowil o swoich i kazdy docenilby swoje zycie. Moze nie jestem wazna, bo dziewczynka z rakiem ma zwalone zycie na caly kilometr ale umie sie nim cieszyc a ja co, jestem zdrowa mam rodzine ale nie czuje ze zyje ja tylko oddycham i sie poruszam tyle. Dobra to tyle o mnie. Pisze teraz do ciebie bo od tygodnia zamierzalam do zrobic ale wiedzialam ze moj komentarz olejesz bo napisalabym cos w stylu ' kochaaaaam Cie Maciek' ale bylabym jedna z wielu na ktore nie zwracasz uwagi . Wiec napisze ZE CIE NIENAWIDZE zeby sie roznic (choc oboje wiemy ze to nie prawda ) . Namowil mnie do napisala twoj post o ACTA, poniewaz dopiero jakies 10 min temu dowiedzialam sie co to wgl jest a tu patrze i ty tez o tym piszesz i pelny usmiech bo juz wiem o co chodzi ;D . Wczesniej wiedzialam tylko ze moga nas kontrolowac w Internecie i tyle ale i tak nawet z tak mala wiedza wypowiadalam sie o tym publicznie i ja wiedzialam najlepiej (jak to ja) . I zdalam sobie sprawe ze mamy po prostu przejebane bo np. jakbym szla ulica i sluchala muzyki to mogliby mnie wsadzic do poprawczaka lub dostalambym grzywne za to ze kawalki nie sa moje a ja ich slucham. Nie to ze mi sie nie podoba bo to wydaje sie byc naprawde fajne ale jednak po dluzszym namysle stwierdzam ze nie chce zeby ACTA sie mna interesowalo i co jeszcze swierdzilam ze politycy chuj wiedza co sie dzieje w panstwie a chca na sile rzadzic ... To tyle Bles :D Zczaj wypowiedz ktora chcialam ci przekazac zajela mi dwie linijki a reszta mojego durnego uzalania sie 465234 linijek ... wiec pozdro . I teraz widzisz jak spalona sprawe maja moje przyjaciolki ze musza mnie sluchac ;P Mam tylko nadzieje ze odpiszesz . Albo lepiej napisz w swoim kolejnym poscie na dole BAŁWAN ^^ To by bylo mile xD


  Prosta ^^

  OdpowiedzUsuń
 133. Masz racje to wszystko jedna wielka pomyłka :/

  OdpowiedzUsuń
 134. Spokojnie ANONYMOUS wszystkim się zajmą już nawet wyłączyli stronę sejmu hahahahahah kocham ich .Chciałabym być tacy jak oni oooojojo nie powinnam tego upubliczniać bo jeszcze ACTA mnie wsadzi za kratki a jakbym ja wyglądała w stroju w paski ble ble .i z kratami -,-

  OdpowiedzUsuń
 135. Dla mnie te całe ACTA to jakiś bezsens. Cały czas było dobrze tak jak było a teraz im się ubzdurała jakaś ochrona. W tym świecie jest coraz gorzej. Niedługo będziemy kamerowani i śledzeni we własnych domach. To już jest przesada moim zdaniem. Sądzę,że Twoim zdaniem Maćku też i innych osób :) Jeżeli podpiszą ACTA ja wycofuję się i nie korzystam z internetu. Bo wszystko pousuwają i w ogóle. Tzn na pewno będę czytać Twojego bloga bo codziennie go czytam i tutaj z pewnością będę zaglądać i komentować :) Pozdrawiam wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
 136. KONTROLA,KONTROLA,KONTROLA!!!!!!!!!! Co to jest? A ludzie nie maja nic do gadania?! BEZNADZIEJA!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 137. Cześć Maciek!
  Może Ty jakoś włączysz się do protestów przeciw ACTA? W końcu od tej umowy zależy przyszłość Twojego bloga. Więc... co Ty na to?
  ~Anonymous

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie to od nas - obywateli zależy czy ACTA wejdzie w życie.
   Musimy ubiegać się o to, żebyśmy nie podpisali ACTy, ale nie żałosnymi komentarzami w stylu "je*** ACTA", tylko dobrą argumentacją.
   Jutro - we wszystkich dużych miastach będą protesty. Przyjdźcie, zapraszam!
   ~Anonymous

   //To ja - ta sama osoba ;). Tak tylko dopisałem :D.

   Usuń
 138. Proszę... Jak dla mnie to te całe ACTA to jeden wielki żart na który po raz kolejny nabiera się Polski rząd, oni nie widzą, że zaczyna się robić gorzej niż za czasu komuny? Już mam obrzydzenie, wszędzie tylko ten Premier z swoim ACTA... Założę się, że Pożałuje tego potem cała Polska, ale będzie już za późno... Rany boskie coraz bardziej zaczynam wierzyć w koniec świata ;/

  OdpowiedzUsuń
 139. Przypuszczam, że za podpisanie tego całego ACTA Polska poniesie jakieś koszty, może nawet duże. Nie potrafię zrozumieć po co rząd zajmuje się takimi rzeczami właśnie teraz skoro euro tuż tuż, a nasze chociażby drogi to jakaś porażka. Moim zdaniem lepiej byłoby zająć się właśnie takimi sprawami, a nie ograniczać wolność słowa ludzi w internecie. Rozumiem, że może chcą zmniejszyć piractwo, hakerów, ale bez przesady - nie pilnować nas na każdym kroku.

  P.S. Inspiruje mnie twój blog baardzo, uwielbiam czytać twoje notki, które z dnia na dzień są coraz lepsze! Jedno mogę powiedzieć - gratuluję haha :)
  Pozdrawiam,
  Olcia. (może jeszcze pamiętasz taką z czatu xD)

  OdpowiedzUsuń
 140. brak słów by mówić o tym ...za chwile zostanie nawet zakazana wolność słowa ehh ;p Pozdrawiam i zapraszam do mnie : http://i-am-killah.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 141. ACTA ? tyle jest wokół tego szumu , ale to podobno jest wgl przesunięte na 2013 na szczęście . : D . tylko , że to jest w ogóle niezgodne z polskim prawem , które dotyczy wolności osobistej i wolności słowa . bo słyszałam , że za użycie słowa , które uważane jest za wulgarne również można płacić lub mieć sprawę w sądzie . myślę jednak , że nasz rząd nie podejmie tego kroku i nie podpisze umowy z ACTA , bo jest po prostu za dużo protestów . ludzie ciągle walczą o to , żeby nasza władza się wycofała . miejmy nadzieję , że się uda i ACTA nie będzie w Polsce . ; ))

  Oliwia . < 333

  OdpowiedzUsuń
 142. Ej a słyszeliście o Anonymous? Tutaj macie link do filmiku o nich--->http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9JYJRUbVV-8
  ( to nie jest żadna kapela ani nic podobnego )

  OdpowiedzUsuń
 143. Poczytajcie o nich w necie.

  OdpowiedzUsuń
 144. Tak naprawdę według tego dokumentu wszyscy jesteśmy przestępcami, i nie ma sensu według mnie robić różnych akcji "przeciwACTA" bo jeśli rząd będzie chciał to oni i tak to podpiszą bez względu na to co mówią internauci, a tylko szkoda nerwów...

  Co Wy na to?

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie, Marysia :)

  OdpowiedzUsuń
 145. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie którzy po prostu widzą w jego pisaniu coś co sprawia im radość.Może wpływa im to kojąco na psychikę.Albo może mając kaszle,po przeczytaniu notki,mija.Nigdy nic nie wiadomo:)
   Ale racja.Tą szanse zostawmy Bogu.Nie jestem osobą która jest wierząca pełną wiarą.Nie umiem chodzić do kościoła,może do tego nie dojrzałem.Wydaje mi się,że do tego też trzeba.Iść po to by czekać na koniec mszy z niecierpliwością?..no wtedy chyba czynię jeszcze większy grzech.
   Pozdrawiam i oby Maciek dalej wpływał tak uzdrawiająco na umysły innych xD
   Nie no tak jakoś do żartu mnie wzięło.
   Pozdrawiam

   Usuń
 146. to jest idiotyczne..wejde na kompa i co wpisze? besty-nie będzie... facebook- nie będzie...demotywatory - nie bedzie..
  przynajmniej zostanie Twój blog! ;*
  Pozdrawiam, Marta :*

  OdpowiedzUsuń
 147. przecież to jest pojebane :(
  nawet będą śledzili co ja pisze i do kogo?
  to jest normalnie nienormalne( jakkolwiek to brzmi)xD
  nie pozwolę:P
  JEBAĆ ACTA XD
  kto jest za mną?

  OdpowiedzUsuń
 148. Macku są programy do anonimowości w sieci, nazywa się: TOR i program do szyfrowania twardego dysku: Truecrypt, oba darmowe i open source. Tymi dwoma programami można zapewnić sobie anonimowość.

  OdpowiedzUsuń
 149. Kocham te twoje " ja pierdziele " ......... ACTA ;(
  Martyna ;p

  OdpowiedzUsuń
 150. Omgg .; / to jest po prdl ; | Sory bardzo ale tak naprawde jak to wejdzie wżycie to nie bd mogli nic w necie robić . ; / Całkowicie tego nie popieram . i nie wiem jak to ma nas chronić i sprawić aby żyło nam się lepiej w net .; /

  P.S Twój blog jest świetny ; ]

  Dominika .K /14 lat / Wawa

  OdpowiedzUsuń
 151. TAK ŚWIAT ZAMIAST IŚĆ DO PRZODU NIESTETY SIĘ COFA. CÓŻ ŻYJEMY W KRAJU BURAKÓW, RZĄDZONYM PRZEZ BURAKÓW. TYLKO CZEKAĆ AŻ PRZYWRÓCĄ ŻARCIE NA KARTKI. TERAZ NIE BĘDZIE ŚPIEWANIA POD PRYSZNICEM BO PRZYJDĄ I ZABIORĄ CIĘ DO PAKI ZA NARUSZANIE PRAW AUTORSKICH!

  OdpowiedzUsuń
 152. Hmmmm... Dla mnie to nie ma sensu. Jeśli wszystko będzie zabronione, to po co nam internet... i właśnie tego nie przemyśleli... Ostatnio w mojej klasie o tym gadaliśmy i zgadnijcie, jakie były wypowiedzi? a no właśnie tego typu "Jak tylko to wejdzie to po co mi bedzie internet? szkoda kasy.. skasuje poprostu" chyba 2 osoby nie powiedzialy czegos podobnego ale nie dlatego ze to popieraja tylko dlatego ze nie maja internetu. Ja mam takie same zdanie. Jak tylko to zostanie potwierdzone to kasuje internet.. zamiast tego bede wiecej smsow wysylala.. no bo nie chcialabym zeby kto kolwiek wiedzial co robie na komputerze, chociaz to nie jest nic takiego. bardziej chyba chodzi mi o to o czym i z kim rozmawiam. dla mnie to jest glupota..

  OdpowiedzUsuń
 153. Anonymous już mają informację o wyższych politykach i jeśli podpiszą ACTA te informacje zostaną ujawnione !

  OdpowiedzUsuń
 154. No to nasza sprawa co robimy w necie a ich to nie powinno w ogóle obchodzić ! Nasza sprawa z kim i o czym piszemy ..Po jaką im to wiedzieć ..Chyba nie wiedzą co to jest prywatność .. Mam nadzieje że tego nie podpiszą

  A tak po za tematem Maciek to świetny blog i jeszcze jedno kiedy Rodzinka wróci na anteny ? Tęsknie za nią ;**

  Pozdrawiam i przesyłam buziaka < 3

  OdpowiedzUsuń
 155. Uważam, że to jest cholernie głupie, to całe ACTA i przeżyłam szok, jak zobaczyłam, że USA je podpisało. Największa potęga świata, kraj tak liberalny w wyrazie, a zabrania swoim obywatelom wolności w internecie... Czemu wtedy Anonymous nic nie zrobili, tak się zastanawiam. Przecież: oni są właśnie ze Stanów. Ale nic. I tak stwierdzam, że Polacy powinni tej grupie nastolatków chylić czoła i ogólnie dziękować, bo już wiele dla nas zrobili, choć ja wybrałabym delikatniejsze środki, niż rozwalanie i tak już wątłej struktury polskich władz. Tylko wtedy zapewne nic by do tych 'władz' nie trafiło...

  OdpowiedzUsuń
 156. Na facebooku aż huczy, o ACTA. Prawie 40 tyś. ludzi jest przeciw podpisaniu. Ja z resztą też.

  OdpowiedzUsuń
 157. Podobno jutro od 18-20 mają być manifestacje przeciwko ACTA w całej Polsce w Warszawie,Szczecinie i innych więc mam nadzieje że jutro dasz się urwać z planu i pujdzesz chociaż na godzinkę.Ja idę jutro ze znajomymi,siostrą i jej chłopakiem w Szczecinie więc na pewno dużo nas będzie w całej Polsce.Mnie też to zdenerwowało że głupi Tusk chce podpisać tą ustawę ale żeby coś zdziałać musimy jutro wyjść wszyscy Polscy internauci NA ULICE I PROTESTOWAĆ PRZECIWKO ACTA:)):)

  OdpowiedzUsuń
 158. To jest dla mnie żałosna sprawa i nie mam siły jej komentować . Ja z zupełnie innej paki mam pomysł na następnego posta mógłbyś napisać coś o przyjaźni chciałabym wiedzieć jak to u Ciebie wygląda czy twoja sława na to wpływa ? Mi do tej pory nie było dane mieć takiej przyjaciółki od serca oczywiście mam przyjaciółki ale przy nich czasami czuje się jak piąte koło u wozu .Wiem ,że one o tym nie zdają sobie sprawy ale nie mam odwagi porozmawiać z nimi o tym a jak już miałam im o tym powiedzieć to się pokłóciły i ta rozmowa byłaby bezsensu . W takich chwilach czuje się rozdarta bo ja nie jestem osobą konfliktową i nie chcę się z żadną kłócić . Mam nadzieję ,że mój pomysł się spodobał ;) .

  OdpowiedzUsuń
 159. dzięki Maciek,że napisałeś o co chodzi z tym ACTA,bo nie do końca rozumiałam o co kaman :) według mnie to głupota,bo nie wytrzymam bez nowej muzy na komórce,jeszcze piosenki,jak piosenki bo się kupi płytę,ale melodie?Yiruma do snu,albo coś takiego ? Przy płycie się nie zasypia ;/ Jednym słowem ŻAL!!

  OdpowiedzUsuń
 160. Dwa słowa:
  Ręce opadają!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i Maciek jest jak na razie na 2 miejscu w konkursie na najlepszy blog roku ;/ SPINAMY SIĘ I GŁOSUJEMY!!!!

   Usuń
 161. Anonymus to nasi bohaterzy! Precz z ACTA!!!
  XYZ

  OdpowiedzUsuń
 162. W 100% zgadzam się z Tobą. Niedługo pozbawią nas jakichkolwiek praw po to aby mieć całkowitą kontrolę nad tym co robimy. Nie taka była koncepcja internetu. Przez pakt ACTA każdy nasz ruch w internecie będzie kontrolowany przez rząd, który chce przejąć władzę nad całym narodem. Konstytucja daje nam prawo do wolności słowa, to tak jakby ograniczyć nasze podstawowe prawda nadane przez Konstytucję.

  Czy według Ciebie Maćku jest to słuszne.? W końcu moim skromnym zdaniem tak nie powinno być. Jeśli tak wygląda dzisiejszy świat to co będzie za 10 lat.?

  OdpowiedzUsuń
 163. Maćku ukochany Ty mój ;) Jadę Cię poszukiwać na dniach do Warszawy ! UWAŻAJ ;D Iza. ;)

  OdpowiedzUsuń
 164. Wiec ja to widze tak: to cale ich smieszne ACTA nie przejdzie w polsce ani na swiecie. a jak wejdzie to hakerzy, a przede wszystkim slynni ANONYMOUS zrobia tak ze rzad sie posra i to wycofa. no bo jak oni to podpisza, to nie bedzie wikipedii, demotów, kwejka itp. przeciesz juz Google zapowiedzialo kapitulacje. jezeli to wejdzie to tak jakbysmy sie cofali w rozwoju... INTERNET PRZESTANIE ISTNIEC!!!! I zgadzam sie z tym zamaskowanym atakiem na nasza prywatnosc!!! to jest chore!!! STOP ACTA!!! CHCEMY BYC WOLNI!!

  OdpowiedzUsuń
 165. TEN KOMENTARZ ZOSTAŁ USUNIĘTY PRZEZ ACTA.

  OdpowiedzUsuń
 166. Cześć Maciek . ;*
  Ja tego nie rozmumiem, te całe Acta, ma zapobiegać naruszanie praw autorskich.
  Uważam, że to Ci to co sb wymyślili, naruszają mje prawa aktorskie . Widzą każdy mój krok w internecie.
  I niby ma zapobieć.
  Ludzie się bunują i wymyślają strajki, więc nie wiem po co to nam potrzebne do szczęście .
  Doprodzi to do tego że polska się skłóci .
  Wiec, jednym słowem te ACTA to takie gówno . ; )

  OdpowiedzUsuń
 167. http://youtu.be/pbfHkymNUPA ups... chyba zlamalam prawo ; ). sory że tutaj podaje link ale staram sie gdzie tylko moge udostępnić ten filmik, też w sprawie ACTA .
  jakbyscie mogli to obejrzyjscie ten filmik trwa ok. 2 minut i udostępnijcie go dalej :)
  pozdrawiam
  aga . ;)

  OdpowiedzUsuń
 168. hajka maciusiu
  kupiłam dzisiaj gazete trzynastkę i sesja z mackiem musiałem i luiza kramek wow...
  zaskoczenie niebywałe...zazdrość przemawia przezemnie przeciez to oczywistee jestt...
  BŁAGAM ODPISZ NA MOJEGO E-MAIL
  pleaseee
  wiktoria z mińska mazowieckiegooo

  OdpowiedzUsuń
 169. dokładnie ... ja pierdziele ACTA !!!!!!! jeżeli oni rzeczywiście podpiszą tą głupią umowę , to po prostu nie wiem co zrobię ... o już wiem z chęcią złamie to pie*rzone prawo i będę się osobiście tłumaczyć przed sądem - z miłą chęcią, tak im wygarnę, choćby samemu Tuskowi i innym, przecież oni są po prostu nie normalni, a niech mnie wsadzą za kraty proszę bardzo , mam 15 lat więc nawet nie mają prawa !!! haha jedno zaprzecza drugiemu .... a więc zaczynam łamać prawo, jak moja poprzedniczka prosiła udostępniam http://youtu.be/pbfHkymNUPA

  Ana ...<3

  OdpowiedzUsuń
 170. jak myslicie podpiszą? :(

  OdpowiedzUsuń